Aktualności

Test na wykrycie boleriozy u kleszczy

Szanowni pacjenci,

 uprzejmie informujemy iż nasza poradnia wykonuje test na obecność boreliozy u kleszcza.

 Test BoTick to szybki test immunologiczny do wykrywania Borrelia spp (Borrelia garinii, Borrelia afzelii i Borrelia burgdorferi sensu stricto) bezpośrednio w kleszczach.

Test można przeprowadzić bez względu na wielkość kleszcza wynik odczytać już po kilku minutach, dzięki czemu będziemy w stanie szybko wywnioskować prawdopodobieństwo zakażenia Boreliozą.

Krętki wywołujący Boreliozę mogą przedostać się do organizmu człowieka gdy kleszcz jest przyczepiony ale do zakażenia może dojść również w momencie usuwania kleszcza, dlatego należy być bardzo ostrożnym i zadbać o higienę. . Nie wolno stosować żadnego rodzaju olejków czy preparatów na bazie alkoholu ponieważ mogą one doprowadzić do sprowokowania wymiotów u kleszcza przez co zwiększa się ryzyko zakażenia.

Mając kleszcza możemy wykonać test na obecność krętek Borelia u pasożyta. Jeśli test okaże się pozytywny nie oznacza to, że zachorujemy na Boreliozę, zakłada się że rozprzestrzenianie patogenów następuje nie wcześniej niż po 2 godzinach od ugryzienia. Wynik pozytywny jest jednak dla Nas bardzo poważnym ostrzeżeniem, którego nie powinniśmy lekceważyć i jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu zaplanowania leczenie lub wykonania dodatkowych badań.


Badanie przeciwciał przeciw wirusowi SARS-COV-2

Punkt pobrań oferuje badanie przeciwciał przeciw wirusowi SARS-COV-2 przy współpracy z DIAGNOSTYKA Laboratoria Medyczne w klasie IgG i IgM w celu określenia możliwego kontaktu z wirusem wywołującym COVID -19

* Przeciwciała IgM mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 7-10 dni od wystąpienia objawów choroby.

* Badanie w kierunku przeciwciał IgG są szczególnie wskazane w przypadku:
- wykrywania osób, które przeszły zakażanie bezobjawowo lub skąpo objawowo
- pacjentów z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej, którzy nie byli badani w kierunku koronawirusa,

PUNKT POBRAŃ JEST CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ 8:00-11:00


Badania laboratoryjne

Szanowni pacjenci od dnia 27.04.2020 punkt pobrań będzie czynny tylko w poniedziałki w godzinach od 8:00-11:00

Pacjenci będą wpuszczani do poradni pojedynczo z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w związku z powyższym liczba pacjentów przyjmowanych w punkcie pobrań będzie ograniczona.


Badania USG

Zapraszamy na badania USG, które odbędą się w naszej placówce 16.12.2019 od godz. 14:00. Zapisy w rejestracji. Numery telefonów do rejestracji:
61 224-80-32, 516-078-418 

Cennik

Szczepienia dla podróżnych

Teraz w naszej placówce mają państwo możliwość poddać się szczepieniu przed podróżą. Zapraszamy.  

Konkurs

Weź udział w przygotowanym przez nas konkursie.